Dívky a chlapci ročník 2014-2016

Trenérky:

Karolína Kvasničková, Pavla Holanová, Kateřina Matějů, Milada Zborníková, Šárka Mrhalová, Klárka Vlášková

Hráčky a hráči:

Bučina Matěj, Králík Matěj, Zelený Jakub, Hála Adama, Šmídová Veronika, Kvasničková Karolína, Šandová Barbora, Koliášová Barbora, Hloucalová Amálie, Midlochová Laura, Pšeničková Karolína, Kobrová Zuzana, Svěcená Eliška, Vidiečanová Gabriela.

Čas tréninků:

  • Úterý: 16.30 – 17.30 hodin
  • Pátek: 15.30 – 17.00 hodin

Soutěže:

Děti se úspěšně zúčastnily turnajů v Kvasinách, v Červeném Kostelci, v Rychnově nad Kněžnou, v Lupenici, ale i na celorepublikové soutěži v Praze a místním turnaji v Chlumci.

Něco o nás:

Naše skupina tento rok zasahuje do kategorií žlutého, oranžového a červeného minivolejbalu. Kromě tréninků, které jsou zaměřené na tyto kategorie volejbalu se soustředíme na rozvoj obratnosti dětí a jejich kondice. Zahrnujeme i zábavné pohybové aktivity, soutěže a hry. Jakmile počasí přeje, trénujeme venku. V zimě pak v hale nebo v sokolovně. K dispozici máme několik stavitelných volejbalových hřišť. Žlutí trénují hlavně základní dovednosti s míčem - chytání, házení, podání hodem spodem, vrchem a jednou rukou. Hrají přes síť dva proti dvěma s tím, že si musí vždy jednou nahrát. Důležité je také postavení v poli, kdy každý hráč vykrývá určitou část hřiště. Postupem času se přechází k tréninku odbití prsty. V kategorii oranžového minivolejbalu již hráči nenahrávají hodem, ale nadhodí si míč a přihrávají spoluhráči odbitím prsty. Spoluhráč pak přes síť hraje buď rovnou z přihrávky odbitím prsty, nebo míč chytí, nadhodí si a odbíjí prsty. Se stále větší jistotou úderu odbití prsty děti přechází do kategorie červené. Zde se již míč vůbec nechytá a hraje se jen odbitím prsty - včetně podání. V létě organizujeme pro děti příměstské soustředění. Konají se i akce jako Mikulášská hodina a podobné. Některé děti se účastní i předtančení na tradičním volejbalovém plese. Aktivně vedeme děti k účasti na brigádnických hodinách a snažíme se rozvíjet i vztahy dětí v oddíle napříč různými věkovými kategoriemi. Důležité je pro nás nejen to, aby se děti naučily základní techniky volejbalu, ale také, aby pro ně tréninky byly zábavné, chodily na ně s nadšením a vytvořili si dobrou partu.

Fotogalerie

Dívky a chlapci ročník 2014-2016 Dívky a chlapci ročník 2014-2016 Dívky a chlapci ročník 2014-2016 Dívky a chlapci ročník 2014-2016 Dívky a chlapci ročník 2014-2016

TJ sokol Chlumec nad Cidlinou - Volejbalový oddíl

Přihlášení pro členy oddílu

Přihlášení pro členy oddílu