Krajská soutěž žen

V chlumeckém volejbale působí již mnoho let družstvo žen v antukové soutěži. Do jara 2017 bojovaly ženy v okresní soutěži s týmy jako např. Nový Bydžov, Nechanice, Třebeš, Plotiště, Smiřice, Stěžery a dalšími z okresních měst. Nynější sestava družstva loni vybojovala v této skupině vítězství a volejbalistky se tak mohly nově zařadit do vyšší krajské soutěže, ve které čelí náročným zápasům od srpna roku 2017.

Krajská soutěž začíná na podzim a končí na jaře. Zápasy se hrají každou sobotu dvoukolově v období přibližně dvou měsíců. Znamená to, že první zápas začíná vždy v 10 hodin dopoledne, poté se stanoví po domluvě s rozhodčím pauza a zahájí se druhý zápas, který by se měl hrát ve 13 hodin odpoledne, avšak záleží na domluvě a někdy se začíná dříve. Utkání se konají ve městech jednotlivých družstev. Každé družstvo tedy navštíví zázemí svého protihráče a uvítá jej na své domácí půdě. Místa konání se střídají tak, aby každé družstvo hrálo polovinu zápasů ve svém městě a polovinu u svého protivníka. Chlumecké hráčky měly zpočátku obavy z něčeho nového, ale časem se stres odboural a do každého zápasu nastupují s elánem a odhodláním zahrát si pěkný zápas.

Hráčky nehrají pouze krajskou soutěž, nýbrž se účastní několika turnajů v bližším okolí. Oblíbený turnaj pro ně bývá každé jaro ve Všestarech nebo přes zimu v Hradci Králové v areálu Třebeš. Některé z nich jsou i součástí největší amatérské ligy, tzv. AVL, kde soutěží smíšená družstva 4 + 2. AVL se hraje každý rok v zimním období ve sportovní hale Slavie v Hradci Králové.

Jednotlivé posty hráček

Nahrávačky: Kateřina Jechová, Kateřina Veselá, Kateřina Matějů, Tereza Matějů (Karolína Zborníková)

Blokařky: Monika Doležalová, Olga Drahorádová, Michaela Imramovská

Smečařky: Veronika Veselá, Karolína Zborníková, Michaela Prošvicová (Michaela Imramovská)

Seznam domácích zápasů jaro 2018 v areálu pod sokolovnou:

  • 5.5.2018 10:00, 13:00
  • 19.5. 2018 10:00, 13:00
  • 2.6.2018 10:00, 13:00

Fotogalerie

Krajská soutěž žen Krajská soutěž žen Krajská soutěž žen Krajská soutěž žen Krajská soutěž žen

Kalendář akcí

TJ sokol Chlumec nad Cidlinou - Volejbalový oddíl

Přihlášení pro členy oddílu

Přihlášení pro členy oddílu